TEST INFLUENZA Ag „DIAQUICK” Paskowy - 25 szt - Testy na grypę

Z09440C

5738

Producent: Dialab

TEST NA GRYPĘ INFLUENZA Ag „DIAQUICK” Paskowy


Urządzenie immunochromatograficzne przepływu bocznego do wykrywania jakościowego grypy typu A i B z ludzkich próbek z wymazu pobranego z gardła lub nosa.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

282,00 zł brutto

8%

Więcej informacji

TEST NA GRYPĘ INFLUENZA Ag „DIAQUICK” Paskowy

Urządzenie immunochromatograficzne przepływu bocznego do wykrywania jakościowego grypy typu A i B z ludzkich próbek z wymazu pobranego z gardła lub nosa

ZAWARTOŚĆ

Z09440C - 25 pakowanych pojedynczo testów ( 25 x Nr. Ref. Z09440B)
- 25x 0,3ml pakowanych pojedynczo tubek z buforem
- 25x sterylnych patyczków do pobierania wymazu, pakowanych pojedynczo
- 3 kontrolne wymazy (A+, B+, ujemny)
- 1 stojak roboczy
- 1 ulotka

Przeznaczony wyłącznie do profesjonalnej diagnostyki in vitro

INFORMACJE OGÓLNE

Metoda - immunochromatograficzne wykrywanie antygenu
Okres ważności - 24 miesiące od daty produkcji
Przechowywanie - w temperaturze 2 – 30°C
Materiał do badań - próbka z ludzkiego wymazu z gardła lub nosa
Wyniki - po 10 min w temperaturze pokojowej

OBJAŚNIENIE DIAGNOSTYCZNE

Choroba grypy klasycznie objawia się nagłym pojawieniem gorączki, dreszczy, bólów głowy, mięśni i kaszlu nieproduktywnego. Epidemie grypy zazwyczaj występują w miesiącach zimowych, szacuje się, że występuje 114 000 hospitalizacji¹ i 36 000 zgonów² rocznie w Stanach Zjednoczonych. Wirusy grypy mogą również powodować pandemie, podczas gdy liczba chorób i śmierci spowodowanych
powikłaniami związanymi z grypą może znacznie wzrosnąć. Pacjenci z podejrzeniem grypy mogą korzystać z leczenia lekami przeciwwirusowymi, zwłaszcza jeśli są podane w ciągu pierwszych 48 h po wystąpieniu choroby. Ważne jest szybkie rozróżnienie grypy typu A od grypy typu B w celu umożliwienia lekarzom wyboru rodzaju terapii przeciwwirusowej. Ponadto istotne jest określenie, czy
grypa typu A lub B wywołuje objawową chorobę w określonej instytucji (np. w domu opieki) lub w społeczności, tak aby można było podjąć odpowiednie działania zapobiegawcze u osób podatnych.
Ważne jest zatem, aby nie tylko szybko określić, czy grypa jest obecna, ale także jaki rodzaj wirusa grypy jest obecny.

ZASADY TESTU

Test INFLUENZA Ag „DIAQUICK” paskowy wykorzystuje przeciwciała monoklonalne specyficzne wobec antygenu grypy typu A oraz grypy typu B w celu dokładnego określenia rodzaju infekcji grypy. Antygeny grypy typu A i typu B w próbce wymazu z nosa lub gardła mogą reagować z antygenem przeciwciała anty-grypy typu A i anty-grypy typu B sprzężonym z przeciwciałem monoklonalnym, a
następnie reaguje przeciwciałami anty-grypy typu A i anty-grypy typu B w liniach testowych. Kiedy próbka wymazu z nosa lub gardła jest zainfekowana wirusem grypy typu A lub B pojawia się linia w obszarze testowym na membranie. Test INFLUENZA Ag „DIAQUICK” paskowy rozróżnia także antygen grypy typu A i B.

SKŁAD ODCZYNNIKA

Test INFLUENZA Ag „DIAQUICK” paskowy:
Test paskowy zawierający następujące składniki:
• Nitrocelulozowa membrana pokryta monoklonalnymi przeciwciałami przeciwko grypie typu A i B w obszarze linii testowej oraz przeciwciałem kozim anty-mysim lgG w obszarze kontrolnym testu.
• Wkład koniugatu z przeciwciałami grypy typu A i B skoniugowanymi z koloidalnymi cząstkami złota.
• Wkład abosorbujący na próbkę.
Bufor ekstrakcyjny Grypa Ag:
• Bufor biologiczny
• Azydek sodu <0,1%

DODATKOWO WYMAGANE MATERIAŁY

• Ogólne wyposażenie laboratoryjne

Test na grypę

Test na grypę pozwala szybko i skutecznie postawić trafną diagnozę w miejscu kontaktu lekarza z pacjentem. Dzięki szybkiemu rozpoznaniu choroby w zalążku możliwe jest podjęcie skutecznej terapii z użyciem leków przeciwwirusowych. To znacząco zwiększa szansę na uniknięcie zachorowania, wystąpienia powikłań pochorobowych czy wręcz epidemii o dużym zasięgu. Test na grypę zalecany jest do stosowania w przypadku osób, u których występują niepokojące objawy, takie jak:

  • gorączka
  • dreszcze
  • bóle głowy
  • bóle mięśni
  • nieproduktywny kaszel

Zwłaszcza w miesiącach zimowych mogą być one symptomem zwiastującym grypę. I choć obecnie jest to choroba całkowicie uleczalna, to jednak znane są przypadki śmierci spowodowanych powikłaniami.

Szybki test na grypę do przeprowadzenia w przychodniach i gabinetach lekarskich

Test na grypę do profesjonalnej diagnostyki in vitro ma na celu rozróżnienie choroby typu A od typu B i wdrożenie szybkiej, trafnej farmakologii. Im szybciej pacjent podda się terapii przeciwwirusowej zwłaszcza w ciągu 48 godzin od momentu wystąpienia choroby, tym szanse na jej łagodne przejście znaczącą wzrastają. Wspomniane rozróżnienie oraz leczenie mają istotne znaczenie także z punktu widzenia osób trzecich z otoczenia zarażonego, które mogą ustrzec się przed chorobą. Test na grypę to niezwykle skuteczne narzędzie w rękach lekarza specjalisty, który chce uzupełnić wywiad oraz badanie. Na podstawie wymazu pobranego z gardła lub nosa, już po upływie 10 minut test wyświetla wynik potwierdzający lub obalający diagnozę.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

TEST INFLUENZA Ag „DIAQUICK” Paskowy - 25 szt - Testy na grypę

TEST INFLUENZA Ag „DIAQUICK” Paskowy - 25 szt - Testy na grypę

TEST NA GRYPĘ INFLUENZA Ag „DIAQUICK” Paskowy


Urządzenie immunochromatograficzne przepływu bocznego do wykrywania jakościowego grypy typu A i B z ludzkich próbek z wymazu pobranego z gardła lub nosa.

Produkty powiązane

5 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Pliki do pobrania

Projektowanie stron Studio Graficzne