Bandaże elastyczne

Promocje

Bandaże elastyczne Jest 8 produktów.

Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów
Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów

Bandaż elastyczny dla elastycznych potrzeb

Bandaż elastyczny jest niezbędny w każdej apteczce. Domowa, samochodowa, podręczna, czy taka znajdująca się w miejscu publicznym powinna posiadać wysokiej jakości bandaż elastyczny, który ma szereg zastosowań. Wykonany z materiału o trwałej elastyczności, dobrze przepuszcza powietrze i jest wskazany w leczeniu niewydolności żylnej, zakrzepicy, a także w razie wystąpienia urazów czy zwichnięć.

Kiedy zakładany jest bandaż elastyczny?

Bandaż elastyczny to pierwsza pomoc w wielu sytuacjach lub środek do bieżącego leczenia schorzeń. Powinieneś sięgnąć po niego, kiedy potrzebujesz opaski pełniącej funkcję uciskową, aby zapobiec narastaniu opuchlizny. Rozciągliwa tkanina ułatwi Ci regulację stopnia naprężenia, aby swobodnie kompresować siłę ucisku. Opaska lub bandaż elastyczny, który oferujemy różnią się rozmiarem, stopniem rozciągliwości oraz przeznaczeniem. W zależności od konkretnego produktu, mogą być one stosowane w przypadku:

  • niewydolności żylnej lub zakrzepicy
  • leczenia żylaków
  • działania profilaktycznego lub wspierająco po kontuzjach w sporcie
  • stabilizacji stawów w razie ich nadwyrężenia
  •  konieczności podtrzymywania opatrunku

Bandaż elastyczny występujący w formie rolek, opasek lub rękawów ma niezwykle szerokie zastosowanie, dlatego jest ceniony z medycznego punktu widzenia. Łatwy w założeniu, dobrze trzyma i zabezpiecza konkretne miejsca sprzyjając w ich leczeniu. Zarówno w przypadku nieprzewidzianych kontuzji, jak również w profilaktyce różnych schorzeń warto sięgnąć po bandaż elastyczny. Pamiętaj jednak, aby każdą tego rodzaju sytuację skonsultować ze specjalistą, który zaproponuje najlepszą drogę leczenia czy postępowania w konkretnym przypadku.

Projektowanie stron Studio Graficzne