2WW - Płynna glukoza o smaku pomarańczowym - 24ml

6210

Płynna Glukoza 2 WW jest nie tylko szybko działająca, ale i również łatwa w użyciu. Należy rozerwać saszetkę w miejscu nacięcia i dwoma palcami wycisnąć zawartość do ust.

2WW Płynna glukoza o smaku pomarańczowym 1 saszetek 24ml

ŚRODEK SPOŻYWCZY OGÓLNEGO SPOŻYCIA

Więcej szczegółów

4,99 zł brutto

8%

  • 1 szt.
  • 6 + 1 gratis!

Więcej informacji

Glukoza w żelu

Przyjmowanie glukozy w żelu to nowy sposób na szybkie podniesienie poziomu cukru we krwi. W prezentowanej formie płynna glukoza 2WW nie tylko działa szybko, ale przede wszystkim jest podręczna i łatwa w użyciu. Wystarczy, że odkręcisz saszetkę i wyciśniesz zawartość do ust. Glukoza w żelu ma przyjemny pomarańczowy smak, dlatego jej przyjmowanie jest komfortowe dla chorego.

Każdy, który zmaga się z hipoglikemią wie, jak ważny w momencie spadku poziomu glukozy jest czas reakcji. Dzięki podręcznej formie i wygodnej konsystencji 2WW płynną glukozę będziesz mieć zawsze przy sobie. Sięgniecie po glukozę w żelu w niektórych przypadkach może nawet uratować życie. Jest bardziej skuteczne niż korzystanie z produktów spożywczych słodzonych, zawierających np. kofeinę czy tłuszcze.

2WW płynna glukoza — nasza oferta

W naszej ofercie znajdziesz 2WW płynną glukoza o smaku pomarańczowym. Opakowanie zawiera 24 ml glukozy w żelu. Prezentowana forma to nowoczesny sposób na podniesienie poziomu glukozy we krwi, w momencie odnotowania jej drastycznego spadku. Każdy zagrożony hipoglikemią może bez problemu użyć glukozy w żelu — jest łatwa w obsłudze dla dzieci i dorosłych. Kiedy nastąpi hipoglikemia – spadek glukozy we krwi, powinno się jak najszybciej przyjąć 10-20 g szybkodziałających węglowodanów (o wysokim indeksie glikemicznym). W takiej sytuacji dobrze poradzi sobie glukoza w żelu 1WW, która działa niezwykle skutecznie i szybko. To ważne, aby nie dopuścić do groźnych powikłań — drgawek, a nawet utraty przytomności. Najlepiej spożyć 1-2 torebki glukozy w żelu. Ilość dopasuj do zapotrzebowania organizmu na glukozę w danym momencie.

Po 15 min należy zmierzyć poziom cukru i w razie potrzeby przyjąć kolejną saszetkę 2WW.

CO TO JEST HIPOGLIKEMIA?

Hipoglikemia (niski poziom glukozy we krwi) występuje, gdy poziom cukry we krwi spada zbyt nisko, by dostarczyć wystarczająco duzo energii do funkcjonowania organizmu. Hipoglikemia jest bezpośrednio związana z pocesem leczenia diabetyków i może dotyczyć każdego cukrzyka przyjmującego insulinę lub inne leki doustne obniżające poziom cukru we krwi (pochodne sulfonylomocznika, meglitynidy, metformina, Acarbosa). Jeżeli poziom cukru spada poniżej 50 mg/dl (2,8 mmol/l) organizm, zwłaszcza mózg odczuwa brak cukru. Typowe niepokojące symptomy mogą wystąpić nawet przy poziomie 80 mg/dl (4,5 mmol/l) lub wyższym, jeżeli poziom cukru spada gwałtownie - wówczas hipoglikemia może wystąpić w ciągu kilku minut.


Przyczyny hipoglikemii:
• Zbyt duża dawka wstrzykniętej insuliny lub zbyt silny efekt działania przyjętych tabletek
• Pominięty, opóźniony lub zbyt mały posiłek
• Nadmierne spożycie alkoholu
• Zwiększona aktywność fizyczna, bez zjedzenia dodatkowej porcji węglowodanów
• Biegunka
• Niedobór cukru we krwi sygnalizowany jest wieloma niepokojącymi objawami, których intensywność zależy od tego, jak szybko i jak nisko spada poziom cukru.

Typowe objawy hipoglikemii fazy wstępnej (ostrzegawczej): (zaburzenia te powstają przy poziomie około 60 mg% (3,3 mmol/l))
• Bladość
• Pocenie się
• Głód
• Niepokój
• Kołatanie serca
• Drżenie
• W sytuacji braku reakcji na objawy wstępne rozwija się zespół neuroglikopenni, objawy deficytu glukozy w tkance mózgowej.

Typowe objawy neuroglikopenni: (zaburzenia te pojawiają się przy poziomie około 50 mg% (2,8 mmol/l) i poniżej)
• Zaburzenia myślenia
• Zaburzenia koncentracji
• Zawroty głowy
• Apatia
• Zaburzenia widzenia
• Wzrost agresywności
• Utrata przytomności
• Drgawki

Jak postępować w przypadku hipoglikemii:
Kiedy nastąpi spadek glukozy we krwi, powinno się jak najszybciej przyjąć 10 – 20 g szybkodziałających węglowodanów (o wysokim indeksie glikemicznym). Najlepiej spożyć 1 – 2 torebki Płynnej Glukozy 2WW. Po 15 min. należy zmierzyć poziom cukru i w razie potrzeby zażyć kolejną saszetk Płynnej Glukozy 2WW.

Uwaga: Aby zapobiec ponownemu spadkowi cukru we krwi, należy przyjąć jedną, dwie jednostki wolniej działających
cukrów złożonych. Nie należy przyjmować niekontrolowanych lub nieprzeliczonych dużych ilości cukru – gdyż jego poziom we krwi podniesie się gwałtownie i wywołując niebezpieczeństwo kwasicy ketonowej.

Sposób użycia: Płynna Glukoza 2WW jest nie tylko szybko działająca, ale i również łatwa w użyciu. Należy rozerwać saszetkę w miejscu nacięcia i dwoma palcami wycisnąć zawartość do ust.

Składniki: Glukoza - 38%, Maltoza około - 33%, Fruktoza około - 9%, Woda - 20%, Substancja smakowa około - 0,1%
1 saszetka zawiera policzalną ilość węglowodanów i odpowiada około 2WW. Elastyczna, aluminiowa saszetka doskonale chroni Płynną Glukozę 2WW przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak nacisk czy woda. To czyni Płynną Glukozę 2WW idealnym kompanem, gdy jesteś w podróży lub gdy uprawiasz sporty takie jak np. żeglarstwo, joging, czy jazda na rowerze.

Przechowywanie: Płynna Glukoza 2WW powinna być przechowywana w temperaturze pokojowej. W niskiej (poniżej 0°C) i wysokiej (przechowywanie na słońcu lub w samochodzie) temperaturze, cukier może stać się gęsty i krystaliczny. Nie osłabia to jednak działania produktu!

ŚRODEK SPOŻYWCZY OGÓLNEGO SPOŻYCIA

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

2WW - Płynna glukoza o smaku pomarańczowym - 24ml

2WW - Płynna glukoza o smaku pomarańczowym - 24ml

Płynna Glukoza 2 WW jest nie tylko szybko działająca, ale i również łatwa w użyciu. Należy rozerwać saszetkę w miejscu nacięcia i dwoma palcami wycisnąć zawartość do ust.

2WW Płynna glukoza o smaku pomarańczowym 1 saszetek 24ml

ŚRODEK SPOŻYWCZY OGÓLNEGO SPOŻYCIA

5 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Projektowanie stron Studio Graficzne