1WW - Płynna glukoza w saszetkach z magnezem o smaku pomarańczowym - 10 saszetek x 12ml

5510

Producent: MEDMESS

Płynna Glukoza 1 WW jest nie tylko szybko działająca, ale i również łatwa w użyciu. Należy rozerwać saszetkę w miejscu nacięcia i dwoma palcami wycisnąć zawartość do ust.

1WW Płynna glukoza o smaku pomarańczowym 10 saszetek po 12ml

SUPLEMENT DIETY

Więcej szczegółów

22,00 zł brutto

8%

Więcej informacji

Glukoza w żelu - opis 

Przyjmowanie glukozy w żelu to nowy sposób na szybkie podniesienie poziomu cukru we krwi. W prezentowanej formie płynna glukoza 1WW nie tylko działa szybko, ale przede wszystkim jest podręczna i łatwa w użyciu. Wystarczy, że rozerwiesz saszetkę w miejscu nacięcia i dwoma palcami wyciśniesz zawartość do ust. Glukoza w żelu ma przyjemny pomarańczowy smak, dlatego jej przyjmowanie jest komfortowe dla chorego.

Każdy, który zmaga się z hipoglikemią wie, jak ważny w momencie spadku poziomu glukozy jest czas reakcji. Dzięki podręcznej formie i wygodnej konsystencji 1WW płynną glukozę będziesz mieć zawsze przy sobie. Sięgniecie po glukozę w żelu w niektórych przypadkach może nawet uratować życie. Jest bardziej skuteczne niż korzystanie z produktów spożywczych słodzonych, zawierających np. kofeinę czy tłuszcze.

Glukoza w żelu — nasza oferta

W naszej ofercie znajdziesz 1WW płynną glukoza o smaku pomarańczowym. Opakowanie zawiera 10 saszetek glukozy w żelu po 12ml każda. Prezentowana forma to nowoczesny sposób na podniesienie poziomu glukozy we krwi, w momencie odnotowania jej drastycznego spadku. Każdy zagrożony hipoglikemią może bez problemu użyć glukozy w żelu — jest łatwa w obsłudze dla dzieci i dorosłych. Kiedy nastąpi hipoglikemia – spadek glukozy we krwi, powinno się jak najszybciej przyjąć 10-20 g szybkodziałających węglowodanów (o wysokim indeksie glikemicznym). W takiej sytuacji dobrze poradzi sobie glukoza w żelu 1WW, która działa niezwykle skutecznie i szybko. To ważne, aby nie dopuścić do groźnych powikłań — drgawek, a nawet utraty przytomności. Najlepiej spożyć 1-2 torebki glukozy w żelu. Ilość dopasuj do zapotrzebowania organizmu na glukozę w danym momencie.

Po 15 min należy zmierzyć poziom cukru i w razie potrzeby przyjąć kolejne 1 saszetkę 1WW.

CO TO JEST HIPOGLIKEMIA?

Hipoglikemia (niski poziom glukozy we krwi) występuje, gdy poziom cukry we krwi spada zbyt nisko, by dostarczyć wystarczająco duzo energii do funkcjonowania organizmu. Hipoglikemia jest bezpośrednio związana z pocesem leczenia diabetyków i może dotyczyć każdego cukrzyka przyjmującego insulinę lub inne leki doustne obniżające poziom cukru we krwi (pochodne sulfonylomocznika, meglitynidy, metformina, Acarbosa). Jeżeli poziom cukru spada poniżej 50 mg/dl (2,8 mmol/l) organizm, zwłaszcza mózg odczuwa brak cukru. Typowe niepokojące symptomy mogą wystąpić nawet przy poziomie 80 mg/dl (4,5 mmol/l) lub wyższym, jeżeli poziom cukru spada gwałtownie - wówczas hipoglikemia może wystąpić w ciągu kilku minut.


Przyczyny hipoglikemii:
• Zbyt duża dawka wstrzykniętej insuliny lub zbyt silny efekt działania przyjętych tabletek
• Pominięty, opóźniony lub zbyt mały posiłek
• Nadmierne spożycie alkoholu
• Zwiększona aktywność fizyczna, bez zjedzenia dodatkowej porcji węglowodanów
• Biegunka
• Niedobór cukru we krwi sygnalizowany jest wieloma niepokojącymi objawami, których intensywność zależy od tego, jak szybko i jak nisko spada poziom cukru.

Typowe objawy hipoglikemii fazy wstępnej (ostrzegawczej): (zaburzenia te powstają przy poziomie około 60 mg% (3,3 mmol/l))
• Bladość
• Pocenie się
• Głód
• Niepokój
• Kołatanie serca
• Drżenie
• W sytuacji braku reakcji na objawy wstępne rozwija się zespół neuroglikopenni, objawy deficytu glukozy w tkance mózgowej.

Typowe objawy neuroglikopenni: (zaburzenia te pojawiają się przy poziomie około 50 mg% (2,8 mmol/l) i poniżej)
• Zaburzenia myślenia
• Zaburzenia koncentracji
• Zawroty głowy
• Apatia
• Zaburzenia widzenia
• Wzrost agresywności
• Utrata przytomności
• Drgawki

Jak postępować w przypadku hipoglikemii:
Kiedy nastąpi spadek glukozy we krwi, powinno się jak najszybciej przyjąć 10 – 20 g szybkodziałających węglowodanów (o wysokim indeksie glikemicznym). Najlepiej spożyć 1 – 2 torebki Płynnej Glukozy 1 WW. Po 15 min. należy zmierzyć poziom cukru i w razie potrzeby zażyć kolejne 1 – 2 saszetki Płynnej Glukozy 1 WW.

Uwaga: Aby zapobiec ponownemu spadkowi cukru we krwi, należy przyjąć jedną, dwie jednostki wolniej działających
cukrów złożonych. Nie należy przyjmować niekontrolowanych lub nieprzeliczonych dużych ilości cukru – gdyż jego poziom we krwi podniesie się gwałtownie i wywołując niebezpieczeństwo kwasicy ketonowej.

Sposób użycia: Płynna Glukoza 1 WW jest nie tylko szybko działająca, ale i również łatwa w użyciu. Należy rozerwać saszetkę w miejscu nacięcia i dwoma palcami wycisnąć zawartość do ust.

Składniki: Glukoza - 38%, Maltoza - 33%, Woda - 18,9%, Fruktoza - 9%, Magnez (chlorek magnezu) - 1% , Substancja smakowa około - 0,1%

Wartość odżywcza saszetki (=12ml) 100g:
Węglowodany 15,4 g 81 g
kcal 61 322
kJ 260 1369
WW około 1,3 około 6,4

1 saszetka zawiera policzalną ilość węglowodanów i odpowiada około 1WW. Elastyczna, aluminiowa saszetka doskonale chroni Płynną Glukozę 1 WW przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak nacisk czy woda. To czyni Płynną Glukozę 1 WW idealnym kompanem, gdy jesteś w podróży lub gdy uprawiasz sporty takie jak np. żeglarstwo, joging, czy jazda na rowerze.

Przechowywanie: Płynna Glukoza 1 WW powinna być przechowywana w temperaturze pokojowej. W niskiej (poniżej 0°C) i wysokiej (przechowywanie na słońcu lub w samochodzie) temperaturze, cukier może stać się gęsty i krystaliczny. Nie osłabia to jednak działania produktu!

SUPLEMENT DIETY

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

1WW - Płynna glukoza w saszetkach z magnezem o smaku pomarańczowym - 10 saszetek x 12ml

1WW - Płynna glukoza w saszetkach z magnezem o smaku pomarańczowym - 10 saszetek x 12ml

Płynna Glukoza 1 WW jest nie tylko szybko działająca, ale i również łatwa w użyciu. Należy rozerwać saszetkę w miejscu nacięcia i dwoma palcami wycisnąć zawartość do ust.

1WW Płynna glukoza o smaku pomarańczowym 10 saszetek po 12ml

SUPLEMENT DIETY

4 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Pliki do pobrania

Projektowanie stron Studio Graficzne