Rosidal sys - System do kompresjoterapii

16984

5721

Producent: Lohmann & Rauscher

Rosidal® sys

System do leczenia uciskiem zawierający bandaże o krótkim naciągu.

Więcej szczegółów

239,00 zł brutto

8%

Więcej informacji

Rosidal® sys

System do leczenia uciskiem zawierający bandaże o krótkim naciągu.

Leczenie uciskiem przy pomocy systemu

Zestawianie pojedynczych elementów wiąże się z dużym nakładem i ogranicza wydajność. Dlatego też zaleca się stosowanie systemu do leczenia uciskiem Rosidal sys, który składa się z inteligentnie dobranych do siebie komponentów o wysokiej i trwałej jakości. Ten system poręcznie skomponowany w zestawie zawiera wszystkie elementy niezbędne do skutecznego leczenia uciskiem.

System do leczenia uciskiem zawierający bandaże o krótkim naciągu umożliwia efektywne leczenie owrzodzenia żylnego podudzi. Niska elastyczności tkaniny (sztywność) prowadzi do szybkiej aktywacji zatorów żylnych danej kończyny. Rosidal sys pozostaje na kończynie podczas ostrej fazy w dzień i w nocy – przez maksymalnie siedem dni. Charakterystyczne dla tego produktu jest to, że jego komponenty są szczególnie dobrze tolerowane przez skórę.

W celu możliwie najlepszego opatrzenia rany można dodać opatrunek zgodny z fazą gojenia, przykładowo z naszego asortymentu Suprasorb. Częstość zmian opatrunku jest ustalana indywidualnie dla każdego pacjenta.

Bezpieczeństwo leczenia dzięki zastosowaniu zestawu

Zestaw Rosidal sys jest gotowy do użycia i szczególnie korzystny, także pod kątem ekonomicznym, w długoterminowej perspektywie leczenia. Z uwagi na możliwość ponownego użycia bandaży uciskowych i wyściełających jest on ekonomiczniejszym rozwiązaniem w porównaniu ze stosowaniem produktów jednorazowego użytku. Zarówno bandaż wyściełający Rosidal soft, jak i bandaż o krótkim naciągu Rosidal K można prać do 50 razy. Poza tym rozwiązanie w postaci systemu pozwala zaoszczędzić czas podczas stosowania i dodatkowo niesie za sobą wysoki poziom bezpieczeństwa leczenia. Można zapomnieć przy tym o nakładzie na stosowanie pojedynczych produktów.

Skład produktu

Zestaw Rosidal sys zawiera następujące komponenty:

 • Rękaw opatrunkowy tg
 • Bandaż Rosidal soft
 • Bandaż Rosidal K
 • Porofix
 • Bandaż Mollelast haft
 • informacja dla pacjenta

Obszary zastosowania

 • do leczenia owrzodzenia żylnego podudzi

Właściwości

 • skuteczny i ekonomiczny dzięki możliwości ponownego użycia bandaży wyściełających i uciskowych (Rosidal soft, Rosidal K)
 • gotowe do użycia elementy poręcznie skomponowane w zestawie

Wskazówki

 • Rosidal soft i Rosidal K można prać do 50 razy w temperaturze 95°C
 • komponenty systemu można nosić przez maksymalnie 7 dni (przy czym wysoki ucisk zostaje utrzymany – potwierdzone naukowo przez prof. dr. M. Jüngera)

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Rosidal sys - System do kompresjoterapii

Rosidal sys - System do kompresjoterapii

Rosidal® sys

System do leczenia uciskiem zawierający bandaże o krótkim naciągu.

Produkty powiązane

1 inny produkt w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Projektowanie stron Studio Graficzne