Vivi Cap 1 Pojemnik termoizolacyjny na peny insulinowe

854073007059

5765

Vivi Cap 1 Pojemnik termoizolacyjny to bezobsługowy pojemnik termoizolacyjny na peny insulinowe wielokrotnego użytku. Zapewnia utrzymanie przechowywanej insuliny w temperaturze poniżej 29°C (84.2°F) przez co najmniej 12 kolejnych godzin.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

254,00 zł brutto

8%

Więcej informacji

Vivi Cap 1 Pojemnik termoizolacyjny to bezobsługowy pojemnik termoizolacyjny na peny insulinowe wielokrotnego użytku. Zapewnia utrzymanie przechowywanej insuliny w temperaturze poniżej 29°C (84.2°F) przez co najmniej 12 kolejnych godzin.


Działanie

 • Zapewnia utrzymanie insuliny w odpowiedniej temperaturze przez kolejnych 12 godzin.
 • Działa bez konieczności umieszczania w lodówce.
 • Pasuje do większości penów *
 • Wielokrotnego użytku.
 • Można go zawsze mieć przy sobie - insulina jest w nim bezpieczna.
 • Regulacja temperatury jest pasywna i opiera się na izolacji termicznej połączonej z działaniem materiału pochłaniającego ciepło.
 • Jeśli temperatura otoczenia spadnie poniżej 26°C (78.8°F) pojemnik aktywuje się samoczynnie, zapewniając insulinie bezpieczne warunki przez 12 godzin. Należy korzystać z insuliny zalecanej przez producenta.
 • Mały i lekki - mieści się w kieszeni.


Sygnały urządzenia
Urządzenie posiada jedną lampkę kontrolną, która zmienia kolor w zależności od stanu urządzenia, po wciśnięciu i zwolnieniu przycisku:

Zielony
Oznacza prawidłową pracę i temperaturę poniżej limitu. Można bezpieczne korzystać z urządzenia

Czerwony
Temperatura powyżej limitu. Nie korzystaj z urządzenia. Wyjmij pen insulinowy. Umieść pojemnik w temperaturze niższej niż 26°C (78,88°F) do momentu, aż lampka ponownie zapali się na zielono.

Lampka nie zapala się w temperaturze pokojowej
Bateria wyczerpana. Nie korzystaj z urządzenia. Pojemnik należy zutylizować.Wymiary urządzenia

 • Długość 90 mm (3.5), Średnica 30 mm (1.18”), Waga <70gr (2.5oz)
 • Zawiera baterię zasilającą 1x3 V


Ostrzeżenia

 • Insulina musi być przechowywana zgodnie z rekomendacją producenta.
 • Należy zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania insuliny dostarczanej wraz z penem.


Elemenety urządzenia

 • Izolacja termiczna (stal nierdzewna), znajdująca się pomiędzy plastikową obudową a wewnętrznym plastikowym adapterem.
 • Wewnętrzne wypełnienie materiałem zmiennofazowym (nietoksycznym i niepalnym), znajdujące się pomiędzy izolacją termiczną a wewnętrznym plastikowym adapterem. Karta bezpieczeństwa dostępna jest na życzenie.
 • Wewnętrzny plastikowy adapter (przejściówka dostosowująca).
 • Zewnętrzna osłona plastikowa.
 • Bateria zasilająca (nie wymaga ładowania), przełącznik, dioda zielona/czerwona, czujnik temperatury.
 • Adaptery pena - każdy pierścień oznaczony jest literką kodującą.
 • Przezroczysta pokrywa górna.


* Do użycia z penami: ClikSTAR, Luxura, Luxura HD, Ergo II, NovoPen 4, NovoPen 5, Savvio.

instrukcja vivi cap 1

Opis produktu:
VIVI CAP to bezobsługowy pojemnik termoizolacyjny na peny insulinowe wielokrotnego użytku. Zapewnia utrzymanie przechowywanej insuliny w temperaturze poniżej 29°C (84.2°F) przez co najmniej 12 kolejnych godzin, nawet jeśli stała temperatura otoczenia wynosi 37.8°C (100°F). Można go zawsze mieć przy sobie – insulina jest w nim bezpieczna. Regulacja temperatury jest pasywna i opiera się na izolacji termicznej połączonej z działaniem materiału pochłaniającego ciepło. Jeśli temperatura otoczenia spadnie poniżej 26°C (78.8°F) pojemnik aktywuje się samoczynnie, zapewniając insulinie bezpieczne warunki przez 12 godzin. Należy korzystać z insuliny zalecanej przez producenta. Uwaga:
Insulina musi być przechowywana zgodnie z rekomendacją producenta.
Należy zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania insuliny dostarczanej wraz z penem.
Elementy urządzenia:

Izolacja termiczna (stal nierdzewna), znajdująca się pomiędzy plastikową obudową a wewnętrznym plastikowym adapterem.

Wewnętrzne wypełnienie materiałem zmiennofazowym (nietoksycznym i niepalnym), znajdujące się pomiędzy izolacją termiczną a wewnętrznym plastikowym adapterem. Karta bezpieczeństwa dostępna jest na życzenie.

Wewnętrzny plastikowy adapter (przejściówka dostosowująca).

Zewnętrzna osłona plastikowa.

Bateria zasilająca (nie wymaga ładowania), przełącznik, dioda zielona/czerwona, czujnik temperatury.

Adaptery pena – każdy pierścień oznaczony jest literką kodującą.

Przezroczysta pokrywa górna.
Instrukcja użytkowania:
1.
Wyjmij z opakowania pojemnik i adaptery pena. Naciśnij i zwolnij przycisk przełącznika (nie ma potrzeby przytrzymywania przycisku) – sprawdź czy lampka się zapala. Jeśli lampka nie zapali się, skontaktuj się z producentem/dystrybutorem. NIE KORZYSTAJ z urządzenia.
2.
Jeśli lampka zapali się na czerwono, NIE KORZYSTAJ z urządzenia. Pozostaw urządzenie w temperaturze otoczenia niższej niż 26°C (78.8°F) na co najmniej 5 godzin lub wstaw je do lodówki na około godzinę. Następnie wciśnij i zwolnij przycisk – sprawdź, czy lampka pali się na ZIELONO.
3.
Jeśli pomimo wykonania zaleceń punktu drugiego, lampka nie pali się na ZIELONO, skontaktuj się z producentem. NIE KORZYSTAJ z urządzenia.
4.
Gdy lampka pali się na ZIELONO, możesz skorzystać z aktywnego VIVI CAP wraz z używanym penem. Najpierw jednak dopasuj odpowiedni adapter pierścieniowy do typu używanego pena. Uwaga: Upewnij się, że twój wybór jest trafny. Po zamocowaniu adaptera pierścieniowego do przejściówki dostosowującej – zdjęcie go w celu wymiany nie będzie już możliwe.
5.
Wybierz odpowiedni adapter pierścieniowy zgodnie z używanym penem i literką kodującą: C dla ClikSTAR®, L dla Luxura®, Luxura HD® lub Ergo II®, N dla NovoPen 4® lub NovoPen 5®, S dla Savvio®. Zdejmij końcówkę pena i nasuń adapter pierścieniowy na pen aż usłyszysz kliknięcie. Zacznij od strony z igłą. Upewnij się, że otwarta część rowka na adapterze znajduje się od strony z igłą (patrz Rys. 1-3). Dla penów typu ClikSTAR®˙ upewnij się, że oznaczenia na penie i adapterze są w jednej linii – Rys. 2. Jeśli nie usłyszysz kliknięcia, sprawdź jeszcze raz czy na pewno wybrałeś adapter pierścieniowy pasujący do twojego pena. Utrzymując rowek w adapterze pierścieniowym w jednej linii z niewielką prowadnicą znajdującą się w przejściówce VIVI CAP – Rys. 4, wsuń adapter pierścieniowy z penem do przejściówki VIVI CAP aż usłyszysz kliknięcie – Rys. 5. Adapter pierścieniowy połączy się z przejściówką w jedną całość. Nałóż przezroczystą osłonę na część pojemnika z wystającym penem. Zamknij pojemnik przekręcając przezroczystą osłonę – usłyszysz kliknięcie.
6.
Używaj pena insulinowego zgodnie z zaleceniem lekarza.
7.
Po każdym użyciu zmieniaj igłę i przechowuj pen bez igły.
8.
Podczas codziennego użytkowania należy od czasu do czasu sprawdzić lampkę poprzez wciśnięcie przycisku. Nawet jeśli lampka pali się na zielono, w celu gwarancji poprawnej pracy, urządzenie powinno znajdować się przez około 5 godzin w temperaturze otoczenia poniżej 26°C (78,88°F) – co najmniej raz na każde 12 godzin.
9.
Należy przerwać korzystanie z urządzenia, jeśli lampka zapali się na CZERWONO. Trzeba wówczas umieścić urządzenie w temperaturze otoczenia poniżej 26°C (78,88°F). Ponowne korzystanie z urządzenia będzie możliwe dopiero wtedy, gdy przy kolejnym sprawdzeniu lampka zapali się na ZIELONO.
10.
W trakcie normalnego użytkowania, po roku od pierwszej aktywacji, gdy lampka kontrolna nie zapala się w temperaturze pokojowej, oznacza to, że bateria się wyczerpała. Urządzenie należy zutylizować zgodnie z przepisami.
Sygnały urządzenia:
Urządzenie posiada jedną lampkę kontrolną, która zmienia kolor w zależności od stanu urządzenia, po wciśnięciu i zwolnieniu przycisku:
Konserwacja, rozwiązywanie problemów i utylizacja
UWAGA: Urządzenie nie zawiera elementów do samodzielnego serwisowania. Nie należy próbować demontażu. W razie wątpliwości skontaktuj się z TempraMed.Zewnętrzną i wewnętrzną część VIVI CAP możesz czyścić korzystając z wacików kosmetycznych. Urządzenia nie wolno moczyć, myć ani niczym smarować. Wewnętrzne części pojemnika muszą być suche i gładkie.
Urządzenie należy zutylizować zgodnie z lokalnymi przepisami obowiązującymi dla odpadów elektrycznych/elektronicznych.
Warunki przechowywania i użytkowania produktu

VIVI CAP został zaprojektowany z myślą o dokładnej i bezpiecznej pracy. Należy obchodzić się z nim delikatnie. W przypadku upuszczenia istnieje ryzyko uszkodzenia izolacji, wycieku płynu zmiennofazowego lub uszkodzenia lampki kontrolnej.

Nie korzystaj z VIVI CAP gdy lampka kontrolna nie zapala się w temperaturze pokojowej lub jeśli lampka zapala się na CZERWONO lub gdy produkt jest uszkodzony.

Nie wolno przechowywać VIVI CAP blisko wody lub innych cieczy.

Urządzenie należy przechowywać w temperaturze od -10°C do + 60°C.
Wymiary urządzenia:
Długość 90mm (3.5), Średnica 30mm (1.18”), Waga <70gr (2.5oz) Zawiera baterię zasilającą 1x3 V

Gwarancja producenta dla  urządzenia  ViVi Cap1 wynosi 12 m-cy od daty zakupu.

Wg zapewnień producenta urządzenie powinno działać bezproblemowo wiele lat.

Zainstalowana bateria wg przeprowadzonych przez producenta testów powinna działać co najmniej 5 lat.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Vivi Cap 1 Pojemnik termoizolacyjny na peny insulinowe

Vivi Cap 1 Pojemnik termoizolacyjny na peny insulinowe

Vivi Cap 1 Pojemnik termoizolacyjny to bezobsługowy pojemnik termoizolacyjny na peny insulinowe wielokrotnego użytku. Zapewnia utrzymanie przechowywanej insuliny w temperaturze poniżej 29°C (84.2°F) przez co najmniej 12 kolejnych godzin.

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Projektowanie stron Studio Graficzne